Ankieta

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oleśnicy odwiedzili regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych w Olszowie

9 kwietnia 2018 r. na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa odbyły się kolejne warsztaty edukacyjne będące nagrodą zbiorową za udział w konkursie „EKO-Film” na stworzenie scenariusza dotyczącego właściwego sposobu segregacji odpadów. Tym razem Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych wizytowali uczniowie klasy laureata nagrodzonego za zajęcie II miejsca, tj. klasy 6 c ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im Janusza Korczaka w Oleśnicy.

Dzieci uczęszczające do placówki oświatowej znajdującej się na terenie gminy   Miasto Oleśnica wzięły czynny udział w zajęciach zorganizowanych przez ZZO Olszowa Sp. z o.o. Uczniowie zobaczyli najważniejsze obiekty RIPOK oraz uczestniczyli w grach i zabawach o tematyce związanej  z gospodarką odpadami.

Konkurs w ramach, którego zrealizowano wyjazd edukacyjny jest częścią przedsięwzięcia pod nazwą: Kampania edukacyjna dla mieszkańców gminy: Dziadowa Kłoda, Międzybórz, Syców, Oleśnica, Miasto Oleśnica pn.: „Segregacja – prosta sprawa, ZZO Olszowa w tym pomaga”.