Ankieta

Punkt elektroodpadów, zgniatacz puszek i nowe zestawy do segregacji w ZZO Olszowa!

Jeszcze w lipcu bieżącego roku do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa została zrealizowana dostawa punktu elektroodpadów oraz zgniatacza puszek w ramach przedsięwzięcia pt.: „Zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców gmin Baranów, Bralin, Doruchów, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal, Trzcinica poprzez zakup paneli dotykowych i pojemników do segregacji odpadów” dofinasowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Zapraszamy adresatów kampanii edukacyjnej tj.: dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców do korzystania z doposażonej ścieżki edukacyjnej znajdującej się na terenie ZZO Olszowa.
Pojemnik do zbierania elektroodpadów został wyposażony w 7 tub zabezpieczonych przed wyciekiem o pojemności 30 litry każda, do których można wrzucać takie odpady jak: drobna elektronika, sprzęt komputerowy, telefony i ładowarki, baterie, tonery, żarówki i żarówki energooszczędne. Znajduje się on przed budynkiem administracyjno-socjalnym na ścieżce edukacji ekologicznej.

 

Pojemnik do zbierania puszek ma wbudowany mechanizm zgniatający puszki aluminiowe o pojemności maksymalnej 0,5 l. Wystarczy włożyć puszkę do otworu, następnie pociągnąć uchwyt w dół, dalej podnieść uchwyt do poprzedniej pozycji i gotowe! Zgniatając puszki zawodowo na miazgę nasz pojemnik pomieści ok. 2 000 sztuk opakowań. Znajduje się on w budynku administracyjno-socjalnym przed salą edukacyjną.

W ramach przedsięwzięcia Spółka zakupiła także dwa zestawy pojemników do segregacji pięciu frakcji odpadów komunalnych tj. metali i tworzyw sztucznych, papieru, szkła, bio oraz odpadów zmieszanych. Jeden zestaw – zewnętrzny znajdujący się przed budynkiem administracyjno-socjalnym na ścieżce edukacji ekologicznej a drugi – wewnętrzny zlokalizowany w budynku w sali edukacyjnej.
Dodatkowo na zestawach umieszczono zasady segregacji odpadów oraz plakat z motywującym hasłem „Dbajmy o nasze miejsce na Ziemi” i informacją o dofinansowaniu.

Zakupione zestawy posłużą adresatom kampanii edukacyjnej odwiedzającym Zakład do nauki właściwej segregacji i pozwolą na prawidłowe zagospodarowanie odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych mieszkańców.