Ankieta

Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej z Międzyborza w RIPOK w Olszowie

12 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury z Międzyborza uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do ZZO w miejscowości Olszowa, który jest Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych dla 13 gmin. Wizyta dzieci jest nagrodą zbiorową dla klasy laureata nagrodzonego za zajęcie III miejsca w konkursie „EKO-Bohater” na wykreowanie postaci wiodącej filmu dotyczącego segregacji odpadów. Jest to już czwarty wyjazd zorganizowany w ramach zrealizowanych konkursów.

Trzecioklasistów z gminy Międzybórz powitała Sowa, która prezentowała swoje skrzydła w barwach pojemników na odpady segregowane. Na początku w sali konferencyjnej osoba prowadząca zajęcia przekazała najważniejsze informacje na temat funkcjonowania Zakładu oraz zasad selektywnej zbiórki odpadów. W dalszej kolejności zwiedzano najważniejsze obiekty ZZO. Na zakończenie dzieci aktywnie rozwiązywały różnorodne zadania o tematyce dotyczącej gospodarki odpadami.

Wyjazd edukacyjny zorganizowany w ramach konkursów jest jednym z elementów przedsięwzięcia pod nazwą: Kampania edukacyjna dla mieszkańców gminy: Dziadowa Kłoda, Międzybórz, Syców, Oleśnica, Miasto Oleśnica pn.: „Segregacja – prosta sprawa, ZZO Olszowa w tym pomaga”.