Ankieta

ZZO Olszowa laureatem Konkursu o Puchar Recyklingu 2023

W dniu 12. grudnia 2023 w ramach 24. edycji Kongresu Envicon odbyła się uroczysta gala podczas której Spółka otrzymała Puchar Recyklingu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dyplom oraz statuetkę z rąk wiceprezesa NFOŚiGW Dominika Bąka oraz prezesa Zarządu firmy ABRYS Magdaleny Dutki odebrał Prezes Zarządu ZZO Olszowa – Sławomir Kraus.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstał w 1989 roku i jest głównym ogniwem polskiego systemu finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej, dysponując największym potencjałem finansowym w tej sferze. Z udziałem NFOŚiGW realizowane są różnorodne inwestycje proekologiczne, zwłaszcza te największe, najważniejsze, także najbardziej innowacyjne, często o znaczeniu strategicznym dla kraju.

Konkurs o Puchar Recyklingu organizowany był przez firmę ABRYS już po raz 24. Jest to wydarzenie, podczas, którego nagradzane są najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów oraz działania inwestycyjne i edukacyjne zmierzające do ograniczenia ilości odpadów. W ramach konkursu Spółka otrzymała już drugą nagrodę w przeciągu ostatnich dwóch lat. Pozostaje mieć nadzieję, że to nie koniec i przyszły rok przeniesie kolejne nagrody dla ZZO Olszowa w następnej edycji Konkursu o Puchar Recyklingu.

Źródło: ABRYS