Ankieta

ZZO Olszowa Sp. z o.o. nagrodzona w konkursie Puchar Recyklingu „Aktywni w Wielkopolsce” na kongresie ENVICON

Podczas uroczystej gali finałowej Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa Sp. z o.o. otrzymał nagrodę za zdobycie III miejsca w konkursie Puchar Recyklingu „Aktywni w Wielkopolsce”. To była już VII. edycja tego konkursu, w którym nagradza się przedsiębiorstwa i gminy Województwa Wielkopolskiego m.in. za najbardziej efektywne działania w obszarze selektywnej zbiórce odpadów oraz ich odzysk i recykling, prowadzenie edukacji ekologicznej i wdrożenie działań proekologicznych.
Z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Pana Jacka Bogusławskiego pamiątkową statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 4000 zł odebrał Prezes Zarządu Spółki Pan Sławomir Kraus.
Nagroda w konkursie Puchar Recyklingu „Aktywni w Wielkopolsce” to wyróżnienie i dostrzeżenie działalności ZZO Olszowa. Aktualnie zakład jest modernizowany i rozbudowywany o kolejne obiekty, dzięki czemu moc przetwórcza ZZO Olszowa znacząco wzrośnie. Jednocześnie – obok działań inwestycyjnych – realizowany jest szeroki program edukacji ekologicznej adresowany do mieszkańców i uczniów szkół z terenu 13 gmin, będących udziałowcami ZZO Olszowa.
Konkurs „Aktywni w Wielkopolsce odbywa się w ramach Pucharu Recyklingu – jedynego konkursu w Polsce, który całościowo ocenia działania i rozwiązania w obszarze selektywnej zbiórki odpadów i działań edukacyjnych w tym zakresie. Organizatorem odbywającego się od 1999 r. Pucharu Recyklingu jest miesięcznik „Przegląd Komunalny” wydawany przez Wydawnictwo Abrys.
Pozostaje mieć nadzieję, że przyszły rok i kolejna edycja Pucharu Recyklingu przeniesie kolejne nagrody dla ZZO Olszowa.

 

Zdjęcia: Archiwum ABRYS