Ankieta

Wielki Konkurs ZZO Olszowa!

Ogłaszamy Wielki Konkurs ZZO Olszowa dla dzieci i młodzieży szkolnej!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach uczniów dla klas 1-3 szkoły podstawowej, uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.
3 warianty konkursów, w każdej kategorii 3 zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody. 
Cel? Zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi w zakresie gospodarki odpadami! Jak segregujemy? Co się dzieje z odpadami po odebraniu ich spod naszych domów? A może zamiast wyrzucać — przerabiasz? Pokażcie nam swoje sposoby na zagospodarowanie odpadów!
W każdej pracy należy zawrzeć nazwę organizatora konkursu, tj. Zakład Zagospodarowania Odpadów Olszowa.
Prace wraz ze zgodami opiekunów uczniów na uczestnictwo w konkursie, które znajdziecie na końcu regulaminu, należy wysyłać na adres biuro@zzo-olszowa.pl w terminie od 10.11. do 10.12.2022 r.
Konkurs organizowany w ramach realizacji projektu pn.: „Modernizacja i rozbudowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa” dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

 
Konkurs dla klas 1-3 „Planeta to mój dom!”
Namaluj, narysuj lub wyklej swój sposób na zadbanie o planetę – czy to segregacja, czy przerabianie odpadów w warunkach domowych. Pokaż, czym według Ciebie jest odpowiedzialne zagospodarowanie odpadów!
Prace należy wykonać w formacie
A3 na płaskiej powierzchni w formie obrazu.
 
Konkurs dla klas 4-8 „Eko-rymy dla środowiska”
Czy zdarza Ci się, że nawet nie czujesz, kiedy rymujesz? W jaki sposób należy segregować odpady?
Czego nie można z nimi robić? 
Napisz wiersz, w którym opowiesz o tym! Nie zapomnij o naszym Zakładzie!
 
Konkurs dla szkół ponadpodstawowych „Drugie życie odpadów”
Stwórz krótki film (60-90 sekund), na którym pokażesz jaka jest droga odpadów do… no właśnie, przetworzenia, powstania nowego przedmiotu? A może po prostu do utylizacji?
Ty decydujesz!