Ankieta

Sala edukacyjna

Sala edukacyjna w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w miejscowości Olszowa została wyposażona w kolejne trzy panele dotykowe. Zadanie jest realizowane w ramach przedsięwzięcia pt.: „Zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców gmin Baranów, Bralin, Doruchów, Kępno, Łęka Opatowska, Perzów, Rychtal, Trzcinica poprzez zakup paneli dotykowych i pojemników do segregacji odpadów” przy wsparciu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (oznaczanie fundusz na FB).
Tym razem czekają na was trzy nowe stanowiska multimedialne z 24 calowymi ekranami posiadającymi nakładkę odporną na zadrapania, porysowanie czy uszkodzenia mechaniczne. Obudowa paneli dotykowych jest stabilna i w całości pokrywająca wszystkie urządzenia wewnętrzne. Każdy z trzech paneli dotykowych wyposażony został w zainstalowane oprogramowanie umożliwiające uruchomienie materiałów informacyjno-promocyjnych tj.: wirtualnego spaceru ( https://www.zzo-olszowa.pl/images/prezentacja/ ) oraz gier edukacyjnych.

 

Przypomnijmy, że dostawę dwóch pierwszych paneli dotykowych z dwoma grami zrealizowano dla ZZO Olszowa Sp. z o.o. w 2018 roku także w ramach przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej ze środków WFOŚiGW w Poznaniu. Wówczas powstały też dedykowane gry z maskotką Zakładu Ol-Sową tj. „Ol-Sowa pojemniki Ci wskazuje, Ty odpady segregujesz” oraz „Memory z Ol-Sową. Segreguj odpady z głową!”.
Mamy nadzieję, że nowe rozwiązania przyciągną na zajęcia edukacyjne dodatkowych słuchaczy. Dzięki zakupionym panelom dotykowym mieszkańcy mogą utrwalić obowiązujące zasady segregacji odpadów z podziałem na 5 frakcji, a także poznać funkcjonowanie Zakładu, w tym sposób postępowania z odpadami.
Zapraszamy grupy zorganizowane do odwiedzania naszego Zakładu w ramach warsztatów edukacji ekologicznej.