Ankieta

Wakacyjna edukacja w ZZO na półkoloniach 2021r.

Wakacyjna edukacja w ZZO na półkoloniach 2021r.

 

Wakacje to dobry czas na naukę ekologii. W dniu 27.07.2021 r. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Olszowie odwiedziła grupa uczestników I turnusu półkolonii letnich zorganizowanych przez Projekt Kępno Sp. z o.o.

Ochrona środowiska wymaga podejmowania działań edukacyjnych już od najmłodszych lat, bowiem wiedza jaką człowiek w tym zakresie zdobędzie w tym okresie swojego życia w szczególności w zakresie segregacji odpadów oraz tematyki związanej z zanieczyszczaniem otaczającego go środowiska zapewne będzie odzwierciedleniem jego postępowania w przyszłości.

Dzieci i opiekunowie podczas zajęć dowiedzieli się, czym jest segregacja odpadów i recykling oraz co dokładnie dzieje się z odpadami, które trafiają z naszych domów do Zakładu w Olszowie. Pracownicy Zakładu udzielali cennych wskazówek jak żyć w harmonii z przyrodą.

Podczas spotkania uczestnicy i opiekunowie poznali zasady Gospodarki Obiegu Zamkniętego w teorii oraz w praktyce. Zapoznali się z funkcjonowaniem najważniejszych obiektów Spółki, dowiedzieli się jak wygląda praca ludzi zajmujących się sortowaniem odpadów, zobaczyli różne pojemniki na odpady oraz samochody, które je do Zakładu dostarczają. Odwiedzili również ścieżkę edukacji ekologicznej znajdującą się przy placu zabaw. Na zakończenie warsztatów goście otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne oraz pamiątkowe gadżety.

Kolejna grupa za tydzień! Pozdrawiamy i do zobaczenia!

1

2

3

4

5

6

7

8

9