^ Back to Top

g 09

KOMUNIKAT

W związku z  zaistniałą sytuacją oraz potrzebą ograniczenia bezpośrednich kontaktów, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, uprzejmie informuję o zmianach jakie będą obowiązywały w ZZO Olszowa Sp. z o.o. z siedzibą w Olszowie :

 1. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w miejscowości Olszowa (gm. Kępno) będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 17:00 oraz w sobotę od 9:00 do 15:00 z wyjątkiem pierwszej soboty miesiącaPSZOK Smolna (gm. Oleśnica) będzie czynny w dni robocze: od poniedziałku do piątku, w godzinach od 09:00 do 17:00..
 2. Obsługa mieszkańców odbywać się będzie wyłącznie na warunkach określonych w Regulaminie PSZOK i w niniejszym komunikacie.
 3. Przebywanie i przemieszczanie się osób postronnych na terenie PSZOK i obiektów ZZO Olszowa Sp. z o.o. bez zgody obsługi PSZOK jest zabronione.
 4. Na terenie PSZOK może przebywać wyłącznie jedna osoba pełnoletnia przekazująca odpady do zagospodarowania.
 5. Osoby korzystające z PSZOK bezwzględnie muszą stosować się do obowiązującego regulaminu PSZOK oraz przestrzegać procedur, nakazów i zakazów obowiązujących na terenie obiektów należących do ZZO Olszowa Sp. z o.o., w tym m.in.:
 • stosować maseczki i/lub przyłbice ochronne zakrywające w szczególności usta i nos;
 • używać rękawic jednorazowych;
 • stosować płyn do dezynfekcji rąk dostępny na terenie PSZOK;
 • zachować bezpieczną odległość (co najmniej 2 metry) między osobami podczas korzystania z PSZOK.
 1. W przypadku nieprzestrzegania przez mieszkańców obowiązujących procedur i zaleceń, pracownicy PSZOK odmówią przyjęcia odpadów.
 2. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.zzo-olszowa.pl . W przypadku pytań i wątpliwości proszę kontaktować się pod nr tel.: PSZOK Olszowa - 62 78 211 90, wew.35; PSZOK Smolna – tel. 71 733 95 59.

Licząc na Państwa zrozumienie, proszę o zastosowanie się do wymogów zawartych w komunikacie. 

Prezes Zarządu

/-/ Sławomir Kraus     

                                                                                                                                                                                               

Olszowa, dnia 01.06.2021 r.

Wakacyjna edukacja w ZZO na półkoloniach 2021r.

Wakacyjna edukacja w ZZO na półkoloniach 2021r.

 

Wakacje to dobry czas na naukę ekologii. W dniu 27.07.2021 r. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Olszowie odwiedziła grupa uczestników I turnusu półkolonii letnich zorganizowanych przez Projekt Kępno Sp. z o.o.

Ochrona środowiska wymaga podejmowania działań edukacyjnych już od najmłodszych lat, bowiem wiedza jaką człowiek w tym zakresie zdobędzie w tym okresie swojego życia w szczególności w zakresie segregacji odpadów oraz tematyki związanej z zanieczyszczaniem otaczającego go środowiska zapewne będzie odzwierciedleniem jego postępowania w przyszłości.

Dzieci i opiekunowie podczas zajęć dowiedzieli się, czym jest segregacja odpadów i recykling oraz co dokładnie dzieje się z odpadami, które trafiają z naszych domów do Zakładu w Olszowie. Pracownicy Zakładu udzielali cennych wskazówek jak żyć w harmonii z przyrodą.

Podczas spotkania uczestnicy i opiekunowie poznali zasady Gospodarki Obiegu Zamkniętego w teorii oraz w praktyce. Zapoznali się z funkcjonowaniem najważniejszych obiektów Spółki, dowiedzieli się jak wygląda praca ludzi zajmujących się sortowaniem odpadów, zobaczyli różne pojemniki na odpady oraz samochody, które je do Zakładu dostarczają. Odwiedzili również ścieżkę edukacji ekologicznej znajdującą się przy placu zabaw. Na zakończenie warsztatów goście otrzymali materiały informacyjno-edukacyjne oraz pamiątkowe gadżety.

Kolejna grupa za tydzień! Pozdrawiamy i do zobaczenia!

1

2

3

4

5

6

7

8

9